Description
Verrine in pressed tempered glass. The pleated effect gives the impression of handmade contents.
Home / Products /
QAR 23.23
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Verrine in pressed tempered glass. The pleated effect gives the impression of handmade contents.
Data sheet
| Level | 17 cl |
|---|---|
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
| Diameter | 8.3 cm |
| Height | 6.2 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Shape | straight |
| Main strength 1 | Design in baking mould effect. |
| Main strength 2 | Highly durable. |
| Main strength 3 | Multifunctional |
| Main color | transparent |
| Main material | glass |
| Detail of main material | glass tempered |
| Range | DELICE |
| Sales argument | Made in France |
| Terms of use | dishwasher safe |
| Weight | 230 g |
| Pricing Strategy | BEST |
Specific References
| EAN13 | 3232870284106 |
|---|