Description
Stainless steel tray, flattened edges; dimensions 45x35cm. Perfect for caterers.
Home / Products /
QAR 290.85
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Stainless steel tray, flattened edges; dimensions 45x35cm. Perfect for caterers.
Data sheet
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
|---|---|
| Length | 45 cm |
| Height | 1 cm |
| Breadth | 35 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Shape | rectangular |
| Main strength 1 | Ideal for enhancing your buffets. |
| Main strength 2 | Dishwasher-safe |
| Main material | stainless steel |
| Range | TRAITEUR |
| Sales argument | Customizable Stackable |
| Weight | 1578 g |
| Shape of tray edge | straight edge |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 8007986085047 |
|---|