Description
Non-woven 60g/m² table runner roll. For an easy, attractive set-up. Essential, elegant colours to decorate your tables.
Home / Products /
QAR 55.44 Original price was: QAR 55.44.QAR 38.81Current price is: QAR 38.81.
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Non-woven 60g/m² table runner roll. For an easy, attractive set-up. Essential, elegant colours to decorate your tables.
Data sheet
| Length | 0.4 m |
|---|---|
| Breadth | 24 m |
| Environmental label | PEFC |
| Main strength 1 | Looks great on the table. |
| Main strength 2 | On-trend colour. |
| Main color | burgundy |
| Main material | non-woven |
| Range | LISAH |
| Sales argument | Customizable Eco Friendly |
| Weight | 565 g |
| Thickness | 60 g/m² |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 3504084797889 |
|---|
Pre-cut every 30cm
=
80 placemats, 30x40cm
or
26 table runners, 40x90cm
or
20 table runners, 40x120cm
QAR 143.85 Original price was: QAR 143.85.QAR 44.59Current price is: QAR 44.59.
QAR 47.44 Original price was: QAR 47.44.QAR 14.71Current price is: QAR 14.71.
QAR 58.38 Original price was: QAR 58.38.QAR 20.43Current price is: QAR 20.43.