Description
Soft bottle with screw-on cap and a wide opening for easy filling,
Home / Products /
QAR 5.87
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Soft bottle with screw-on cap and a wide opening for easy filling,
Data sheet
| Level | 0.25 L |
|---|---|
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
| Diameter | 4.8 cm |
| Height | 18 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Customer packaging | 4 pièces |
| Shape | round |
| Main strength 1 | Ideal for serving sauces or decoration, |
| Main strength 2 | Easy to fill, |
| Main color | transparent |
| Main material | plastic |
| Detail of main material | polyethylene |
| Weight | 95 g |
| Handle ? | without hanlde |
| Reinforcement ? | without reinforcement |
| Pricing Strategy | GOOD |
Specific References
| EAN13 | 3660020032558 |
|---|