Description
Made of recycled glass with screw-on stainless steel lid. Capacity: 120 ml.
Home / Products /
QAR 31.42
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Made of recycled glass with screw-on stainless steel lid. Capacity: 120 ml.
Data sheet
| Level | 12 cl |
|---|---|
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
| Diameter | 5.6 cm |
| Height | 10.5 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Main strength 1 | Authenticity, durability. |
| Main strength 2 | Recycled glass |
| Main strength 3 | Green glass product! |
| Main color | transparent |
| Main material | glass |
| Range | AUTHENTIC |
| Detail of secondary materials | 18/0 |
| Secondary materials | stainless steel |
| Weight | 133 g |
| Type of household machine | pepper salt |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 0727875091826 |
|---|