Description
Melamine ramekin. Melamine ramekin, sSmooth surface. Capacity: 9 cl.
Home / Products /
QAR 6.74
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Melamine ramekin. Melamine ramekin, sSmooth surface. Capacity: 9 cl.
Data sheet
| Level | 9 cl |
|---|---|
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
| Diameter | 7.94 cm |
| Height | 4.29 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Shape | round |
| Main strength 1 | Unbreakable |
| Main strength 2 | Timeless |
| Main color | white |
| Main material | plastic |
| Secondary materials | melamine |
| Type of cooking | microwave |
| Weight | 77 g |
| Finish | high shine |
| Chipping guarantee | Without warranty |
| With lid ? | Without cover |
| With handle(s) ? | Without handle |
| With wing ? | Without wing |
Specific References
| EAN13 | 5710512000485 |
|---|