Description
In black plastic. Practical for pressing fruit and reducing lumps of sugar.
Home / Products /
QAR 35.58
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
In black plastic. Practical for pressing fruit and reducing lumps of sugar.
Data sheet
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
|---|---|
| Diameter | 2.5 cm |
| Height | 21 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Main strength 1 | Perfect for preparing cocktails. |
| Main strength 2 | Practical for pressing fruit and reducing lumps of sugar. |
| Main color | black |
| Main material | plastic |
| Weight | 104 g |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 4004133931817 |
|---|