Description
For mixing, whipping, storing, setting aside.
Home / Products /
QAR 45.70
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
For mixing, whipping, storing, setting aside.
Data sheet
| Level | 2 L |
|---|---|
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
| Diameter | 20 cm |
| Height | 9 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Main strength 1 | Robust. |
| Main strength 2 | Easy to clean. |
| Main material | stainless steel |
| Terms of use | dishwasher safe |
| Weight | 329 g |
| Handle ? | without hanlde |
| Reinforcement ? | without reinforcement |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 3660020031933 |
|---|