Description
Satin-finish polished stainless steel cake stand, rotating plate, foam coating under the foot to protect furniture from scratches, cloche not included (sold separately).
Home / Products /
Satin-finish polished stainless steel cake stand, rotating plate, foam coating under the foot to protect furniture from scratches, cloche not included (sold separately).
Data sheet
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
|---|---|
| Diameter | 30.5 cm |
| Height | 9 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Shape | round |
| Main strength 1 | Rotating plate |
| Main strength 2 | To showcase your patisseries |
| Main material | stainless steel |
| Weight | 1262 g |
| Chipping guarantee | Without warranty |
| With lid ? | Without cover |
| With handle(s) ? | Without handle |
| With wing ? | Without wing |
| Pricing Strategy | BEST |
Specific References
| EAN13 | 4004133004634 |
|---|