Description
With earthy tones and an artisanal design, this ramen bowl is the perfect canvas for any ramen recipe. Purpose: To serve hearty ramen portions.
Home / Products /
QAR 42.95
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
With earthy tones and an artisanal design, this ramen bowl is the perfect canvas for any ramen recipe. Purpose: To serve hearty ramen portions.
Data sheet
| Level | 124 cl |
|---|---|
| Diameter | 20 cm |
| Height | 9 cm |
| Customer packaging | 1 pièces |
| Shape | round |
| Main strength 1 | Dishwasher Safe |
| Main strength 2 | Microwave Safe |
| Main color | brown |
| Main material | porcelain |
| Weight | 0.45 kg |