Description
Complete ranged of coffeeware products offering: cream jug, teapot, coffee pot and milk jugs
Home / Products /
QAR 92.19
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Complete ranged of coffeeware products offering: cream jug, teapot, coffee pot and milk jugs
Data sheet
| Level | 60 cl |
|---|---|
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
| Diameter | 8.8 cm |
| Height | 10.3 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Shape | round |
| Main strength 1 | Understated product. |
| Main strength 2 | Gloss finish. |
| Main material | stainless steel |
| Detail of main material | 18/10 |
| Range | DOLCE |
| Sales argument | Inox 18/10 |
| Terms of use | dishwasher safe |
| Weight | 320 g |
| Chipping guarantee | Without warranty |
| With lid ? | Without cover |
| With handle(s) ? | With handle |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 5413521092105 |
|---|