Description
Drinks dispenser, jar-style closure, with stainless steel tap, can hold 9.5 l
Home / Products /
QAR 402.15
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Drinks dispenser, jar-style closure, with stainless steel tap, can hold 9.5 l
Data sheet
| Level | 9.5 L |
|---|---|
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
| Length | 26.67 cm |
| Height | 35.6 cm |
| Breadth | 20.96 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Shape | round |
| Main strength 1 | Large volume. |
| Main strength 2 | Stainless steel tap – for intensive use |
| Main color | transparent |
| Main material | glass |
| Weight | 4554 g |
| Suitable for use | mixed |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 0727875251602 |
|---|
Perfect for fruit juice, iced tea or detox water.