Description
Stainless steel blade. Fixed by very powerful vacuum suction cup.
Home / Products /
QAR 137.55
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Stainless steel blade. Fixed by very powerful vacuum suction cup.
Data sheet
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
|---|---|
| Length | 18.5 mm |
| Height | 26.5 cm |
| Breadth | 12 mm |
| Environmental label | not applicable |
| Main strength 1 | Suction cup for great stability. |
| Main strength 2 | Long-lasting stainless steel blade. |
| Main color | white |
| Main material | plastic |
| Secondary materials | stainless steel |
| Weight | 820 g |
| Pricing Strategy | BEST |
Specific References
| EAN13 | 4004133360174 |
|---|