Description
Stainless steel ice cube bucket. Mirror polished outside / satin finish inside
Home / Products /
QAR 65.73
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Stainless steel ice cube bucket. Mirror polished outside / satin finish inside
Data sheet
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
|---|---|
| Diameter | 12.5 cm |
| Height | 12 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Main strength 1 | 18/10 stainless steel |
| Main strength 2 | Robust |
| Main material | stainless steel |
| Range | HYPINOX |
| Sales argument | Customizable |
| Terms of use | dishwasher safe |
| Weight | 244 g |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 3660020037928 |
|---|