Description
Hot plates suitable for all modern-day coffee and tea pots! Stainless steel. Two hot plates, can be operated separately. Coffee pot not supplied.
Home / Products /
QAR 508.20
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Hot plates suitable for all modern-day coffee and tea pots! Stainless steel. Two hot plates, can be operated separately. Coffee pot not supplied.
Data sheet
| Certifications, Standards, Procedures | CE Food Contact |
|---|---|
| Depth | 218 mm |
| Diameter | 110 mm |
| Length | 358 mm |
| Height | 80 mm |
| Environmental label | not applicable |
| Main strength 1 | The hot plates can be operated individually to keep your coffee pots at the right temperature. |
| Main strength 2 | Can be used with all modern-day tea or coffee pots. |
| Main strength 3 | Can be used to keep tea or coffee warm for optimal serving temperature. |
| Main material | steel |
| Model | WP-K200 |
| Power | 120 W |
| Power supply | 230V |
| Weight | 1860 g |
| Useful height | 8 cm |
| Useful length | 35.8 cm |
| Useful depth | 21.8 m |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 4015613437118 |
|---|