Description
Heavy-based glass with a very pretty crackle effect.
Home / Products /
QAR 38.45 Original price was: QAR 38.45.QAR 23.07Current price is: QAR 23.07.
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Heavy-based glass with a very pretty crackle effect.
Data sheet
| Level | 42 cl |
|---|---|
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
| Diameter | 8.4 cm |
| Height | 14 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Main strength 1 | Pure brilliance, dishwasher safe. |
| Main strength 2 | Lead-free. |
| Main strength 3 | Recyclable. |
| Main color | transparent |
| Main material | glass |
| Range | DOLOMITI |
| Terms of use | dishwasher safe |
| Weight | 412 g |
| Pricing Strategy | BEST |
Specific References
| EAN13 | 8025358228847 |
|---|
QAR 72.87 Original price was: QAR 72.87.QAR 51.01Current price is: QAR 51.01.
QAR 47.82 Original price was: QAR 47.82.QAR 21.52Current price is: QAR 21.52.
QAR 61.64 Original price was: QAR 61.64.QAR 43.14Current price is: QAR 43.14.