Description
Frame ø 5mm, 2 cross bars ø 5mm, 29 wire strands ø 2mm
Home / Products /
QAR 55.55
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Frame ø 5mm, 2 cross bars ø 5mm, 29 wire strands ø 2mm
Data sheet
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
|---|---|
| Length | 53 cm |
| Breadth | 32.5 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Shape | rectangular |
| Main strength 1 | Robust. |
| Main strength 2 | Easy to clean. |
| Main material | stainless steel |
| Terms of use | dishwasher safe |
| Weight | 580 g |
| GN format/pastry cook machine | GN 1/1 |
| Diameter of wires | 2 mm |
| Frame diameter | 5 mm |
| Diameter of crosspieces | 5 mm |
| Number of crosspieces | 2 traverses |
| Number of wires | 20 fils |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 3660020007945 |
|---|