Description
Wicker basket to display French bread. Open on one side for easier service,
Home / Products /
QAR 516.60
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Wicker basket to display French bread. Open on one side for easier service,
Data sheet
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
|---|---|
| Length | 31 cm |
| Height | 52.5 cm |
| Breadth | 29 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Shape | rectangular |
| Main strength 1 | Lightweight |
| Main strength 2 | Ideal for a buffet. |
| Main color | beige |
| Main material | wicker |
| Weight | 566 g |
| Chipping guarantee | Without warranty |
| With lid ? | Without cover |
| With handle(s) ? | Without handle |
| With wing ? | Without wing |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 3660020017234 |
|---|