Description
For mixing, whipping, storing, setting aside.
Home / Products /
QAR 195.30
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
For mixing, whipping, storing, setting aside.
Data sheet
| Level | 16 L |
|---|---|
| Certifications, Standards, Procedures | Certified France Origin Food Contact |
| Diameter | 40 cm |
| Height | 17.5 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Shape | round |
| Main strength 1 | Robust. |
| Main strength 2 | Easy to clean. |
| Main material | stainless steel |
| Sales argument | Made in France |
| Terms of use | dishwasher safe |
| Weight | 1380 g |
| Handle ? | without hanlde |
| Reinforcement ? | without reinforcement |
| Pricing Strategy | BEST |
Specific References
| EAN13 | 3660020033876 |
|---|