Description
Sets of 6 stainless steel bowls for various uses: salads, fruit salads or finger bowls
Home / Products /
QAR 144.90
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Sets of 6 stainless steel bowls for various uses: salads, fruit salads or finger bowls
Data sheet
| Level | 40 cl |
|---|---|
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
| Diameter | 12 cm |
| Height | 5.4 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Customer packaging | 6 pièces |
| Shape | round |
| Main strength 1 | Unbreakable. |
| Main strength 2 | Easy maintenance. |
| Main material | stainless steel |
| Terms of use | dishwasher safe |
| Weight | 327 g |
| Finish | standard polish |
| Chipping guarantee | Without warranty |
| With lid ? | Without cover |
| With handle(s) ? | Without handle |
| With wing ? | Without wing |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 8414271140129 |
|---|