Description
Polypropylene platform. 4 swivel wheels in polyurethane. Ideal for transporting all your crates. Optional removable stainless steel handle for easy storage. Overall dimensions: 54 x 54 cm.
Home / Products /
QAR 304.50
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Polypropylene platform. 4 swivel wheels in polyurethane. Ideal for transporting all your crates. Optional removable stainless steel handle for easy storage. Overall dimensions: 54 x 54 cm.
Data sheet
| Length | 54 cm |
|---|---|
| Height | 10 cm |
| Breadth | 54 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Main strength 1 | Manoeuvrable. |
| Main strength 2 | Easy to use. |
| Main color | blue |
| Main material | plastic |
| Detail of main material | polypropylene (pp) |
| Weight | 5008 g |
| Maximum load | 150 kg |
| Avec wheels | With wheels |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 3660020054390 |
|---|