Description
Vintage style bowl for the presentation of desserts. Highly worked stem.
Home / Products /
QAR 24.89
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Vintage style bowl for the presentation of desserts. Highly worked stem.
Data sheet
| Level | 22 cl |
|---|---|
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
| Diameter | 10.8 cm |
| Height | 9.7 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Shape | round |
| Main strength 1 | Durability, made in France. |
| Main strength 2 | Elegant style. |
| Main color | transparent |
| Main material | glass |
| Detail of main material | verre pressé |
| Range | PERIGORD |
| Sales argument | Made in France |
| Terms of use | dishwasher safe |
| Weight | 304 g |
| Chipping guarantee | Without warranty |
| With lid ? | Without cover |
| With handle(s) ? | Without handle |
| With wing ? | Without wing |
| Pricing Strategy | BEST |
Specific References
| EAN13 | 3232870162770 |
|---|