Description
Bowl in a classic 100% stainless steel design.
Home / Products /
Bowl in a classic 100% stainless steel design.
Data sheet
| Level | 14.8 cl |
|---|---|
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
| Diameter | 9 cm |
| Height | 5.5 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Shape | round |
| Main strength 1 | Highly durable unbreakable product. |
| Main strength 2 | Enhances the content. |
| Main material | stainless steel |
| Terms of use | dishwasher safe |
| Weight | 60 g |
| Chipping guarantee | Without warranty |
| With lid ? | Without cover |
| With handle(s) ? | Without handle |
| With wing ? | Without wing |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 3660020011102 |
|---|