Description
Specially designed for catering professionals.
Home / Products /
QAR 190.05
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Specially designed for catering professionals.
Data sheet
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact HACCP |
|---|---|
| Length | 60 cm |
| Breadth | 40 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Shape | rectangular |
| Main strength 1 | Hygienic. |
| Main strength 2 | Easy care. |
| Main color | white |
| Main material | plastic |
| Detail of main material | high-density polyethylene (HDPE) |
| Terms of use | dishwasher safe |
| Weight | 4325 g |
| GN format/pastry cook machine | Pâtissier |
| Thickness | 2 cm |
| On stand (legs) ? | not standing |
| With groove ? | without laughs |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 3660020016176 |
|---|