Description
Efficient: output 4 to 5 kg/hour. Durable: on heavy stabilising base. Delivered ready-to-use with 8 mm cutter and pusher.
Home / Products /
QAR 1,701.00
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Efficient: output 4 to 5 kg/hour. Durable: on heavy stabilising base. Delivered ready-to-use with 8 mm cutter and pusher.
Data sheet
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
|---|---|
| Length | 44 cm |
| Height | 33.5 cm |
| Breadth | 25 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Main strength 1 | Easy to use. |
| Main strength 2 | Easy to clean. |
| Main material | stainless steel |
| Sales argument | Made in France |
| Weight | 7400 g |
| Pricing Strategy | BEST |
Specific References
| EAN13 | 3325980000060 |
|---|