Description
Champagne stopper. Enables optimal preservation thanks to a perfect seal.
Home / Products /
QAR 25.64
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Champagne stopper. Enables optimal preservation thanks to a perfect seal.
Data sheet
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
|---|---|
| Diameter | 3.5 cm |
| Height | 5.6 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Main strength 1 | Perfect seal. |
| Main strength 2 | Easy to use. |
| Main material | stainless steel |
| Sales argument | Customizable |
| Secondary materials | silicon |
| Weight | 50 g |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 3660020026663 |
|---|