Description
The Ice Bag is practical and modern – this bag has multiple uses. It is perfect as a wine cooler, but also proves useful as an ice cube bag. For bottles up to 1L. PVC with a thickness of 0.3mm
Home / Products /
QAR 33.62 Original price was: QAR 33.62.QAR 7.73Current price is: QAR 7.73.
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
The Ice Bag is practical and modern – this bag has multiple uses. It is perfect as a wine cooler, but also proves useful as an ice cube bag. For bottles up to 1L. PVC with a thickness of 0.3mm
Data sheet
| Length | 11 cm |
|---|---|
| Height | 25.5 cm |
| Breadth | 11 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Main strength 1 | Lightweight |
| Main strength 2 | Handles facilitating grip |
| Main color | transparent |
| Main material | plastic |
| Detail of main material | polyvinyl chloride (pvc) |
| Sales argument | Customizable |
| Weight | 120 g |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 3700481600443 |
|---|
QAR 2,835.00 Original price was: QAR 2,835.00.QAR 878.85Current price is: QAR 878.85.
QAR 111.30 Original price was: QAR 111.30.QAR 38.96Current price is: QAR 38.96.
QAR 73.61 Original price was: QAR 73.61.QAR 33.86Current price is: QAR 33.86.