Description
Tea towel pattern.
Home / Products /
QAR 256.20
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Tea towel pattern.
Data sheet
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
|---|---|
| Length | 38 cm |
| Breadth | 54 cm |
| Environmental label | FSC OK Compost |
| Customer packaging | 250 pièces |
| Shape | rectangular |
| Main strength 1 | The first napkin which is packed flat, to be folded however you want. |
| Main strength 2 | On-trend, modern, authentic tea towel pattern. |
| Main color | grey |
| Main material | non-woven |
| Range | TORCHON CARREAU |
| Sales argument | Customizable Eco Friendly |
| Weight | 3545 g |
| Thickness | 55 g/m² |
| Pricing Strategy | BEST |
Specific References
| EAN13 | 7321031715316 |
|---|