Description
Perforated stainless steel bread basket.
Home / Products /
QAR 59.75
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Perforated stainless steel bread basket.
Data sheet
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
|---|---|
| Diameter | 17 cm |
| Height | 5 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Shape | round |
| Main strength 1 | Modern design. |
| Main strength 2 | Easy to clean. |
| Main material | stainless steel |
| Range | HYPINOX |
| Sales argument | Stackable |
| Terms of use | dishwasher safe |
| Weight | 180 g |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 3660020037683 |
|---|