Description
An elegant and simple bread basket for a classic table.
Home / Products /
QAR 82.11
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
An elegant and simple bread basket for a classic table.
Data sheet
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
|---|---|
| Length | 40 cm |
| Height | 10 cm |
| Breadth | 30 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Shape | rectangular |
| Main strength 1 | Traditional. |
| Main strength 2 | Machine washable fabric |
| Main color | beige |
| Main material | wicker |
| Sales argument | Stackable |
| Weight | 320 g |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 3660020017258 |
|---|