Description
Ideal for making babas, sweet or savoury darioles, aspics, cakes, flans, soufflés in individual shapes.
Home / Products /
QAR 113.40 Original price was: QAR 113.40.QAR 28.35Current price is: QAR 28.35.
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Ideal for making babas, sweet or savoury darioles, aspics, cakes, flans, soufflés in individual shapes.
Data sheet
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
|---|---|
| Diameter | 5.5 cm |
| Height | 5.5 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Customer packaging | 6 pièces |
| Shape | round |
| Main strength 1 | Easy unmoulding. |
| Main strength 2 | Highly durable. |
| Main material | stainless steel |
| Terms of use | dishwasher safe |
| Weight | 300 g |
| With non-stick coating ? | Without release liner |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 3660020038161 |
|---|
QAR 72.87 Original price was: QAR 72.87.QAR 51.01Current price is: QAR 51.01.
QAR 10.91 Original price was: QAR 10.91.QAR 9.82Current price is: QAR 9.82.
QAR 47.82 Original price was: QAR 47.82.QAR 21.52Current price is: QAR 21.52.