Description
The presentation of appetisers becomes child’s play with the Play Time range of miniatures. Express your creativity by combining unusual shapes!
Home / Products /
QAR 22.10
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
The presentation of appetisers becomes child’s play with the Play Time range of miniatures. Express your creativity by combining unusual shapes!
Data sheet
| Level | 3 cl |
|---|---|
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
| Length | 7 cm |
| Height | 7 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Shape | round |
| Main strength 1 | Highly durable. |
| Main strength 2 | A wide range of miniatures. |
| Main color | white |
| Main material | porcelain |
| Range | PLAYTIME |
| Terms of use | dishwasher safe |
| Type of cooking | microwave |
| Weight | 115 g |
| Finish | high shine |
| Chipping guarantee | Without warranty |
| With lid ? | With cover |
| With handle(s) ? | Without handle |
| With wing ? | Without wing |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 3660020011683 |
|---|