Description
Non-woven 60g/m² table runner roll. For an easy, attractive set-up. Essential, elegant colours to decorate your tables.
Home / Products /
QAR 55.44 Original price was: QAR 55.44.QAR 38.81Current price is: QAR 38.81.
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Non-woven 60g/m² table runner roll. For an easy, attractive set-up. Essential, elegant colours to decorate your tables.
Data sheet
| Length | 0.4 m |
|---|---|
| Breadth | 24 m |
| Environmental label | PEFC |
| Main strength 1 | Looks great on the table. |
| Main strength 2 | On-trend colour. |
| Main color | chestnut |
| Main material | non-woven |
| Range | LISAH |
| Sales argument | Customizable Eco Friendly |
| Thickness | 60 g/m² |
| Color shade | terracotta |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 3504082817886 |
|---|
Pre-cut every 30cm
=
80 placemats, 30x40cm
or
26 table runners, 40x90cm
or
20 table runners, 40x120cm
QAR 14.45 Original price was: QAR 14.45.QAR 2.75Current price is: QAR 2.75.
QAR 2,835.00 Original price was: QAR 2,835.00.QAR 878.85Current price is: QAR 878.85.
QAR 47.44 Original price was: QAR 47.44.QAR 14.71Current price is: QAR 14.71.