Description
The classic shaker, par excellence. Perfectly sealed and suitable for intensive use, barmen will adore this shaker.
Home / Products /
QAR 73.82
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
The classic shaker, par excellence. Perfectly sealed and suitable for intensive use, barmen will adore this shaker.
Data sheet
| Level | 50 cl |
|---|---|
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
| Diameter | 9 cm |
| Height | 22 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Main strength 1 | Perfectly sealed. |
| Main strength 2 | Comfortable to hold |
| Main material | stainless steel |
| Range | HYPINOX |
| Sales argument | Customizable |
| Terms of use | dishwasher safe |
| Weight | 417 g |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 3660020035412 |
|---|