Description
Essential when preparing salads in large quantities! Fast and efficient, the DYNAMIC manual spinners respect the fragility of the product and save you precious time. Recommended for 2 salads.
Home / Products /
QAR 595.35
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Essential when preparing salads in large quantities! Fast and efficient, the DYNAMIC manual spinners respect the fragility of the product and save you precious time. Recommended for 2 salads.
Data sheet
| Capacity | 10 L |
|---|---|
| Certifications, Standards, Procedures | CE Food Contact |
| Diameter | 33 cm |
| Height | 42 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Main strength 1 | Robust construction for intensive daily use. |
| Main strength 2 | Time saving. |
| Main strength 3 | 2 salads. |
| Main color | orange |
| Main material | plastic |
| Sales argument | Made in France |
| Weight | 3120 g |
| Pricing Strategy | BEST |
Specific References
| EAN13 | 3760071062600 |
|---|