Description
These glass straws are perfect for smoothies and cocktails.
Home / Products /
QAR 90.20
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
These glass straws are perfect for smoothies and cocktails.
Data sheet
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
|---|---|
| Diameter | 0.9 cm |
| Breadth | 23 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Main strength 1 | Durable |
| Main strength 2 | bottle brush included |
| Main material | glass |
| Terms of use | dishwasher safe |
| Weight | 0.3 kg |
| With handle(s) ? | Without handle |
| Pricing Strategy | BEST |