Description
EKOBO GUSTO BLUE ABYSS BOWL 15X15XH5.5CM 70CL BAMBOO FIBERWARE
Home / Products /
QAR 28.51
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
EKOBO GUSTO BLUE ABYSS BOWL 15X15XH5.5CM 70CL BAMBOO FIBERWARE
Data sheet
| Level | 70 cl |
|---|---|
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
| Depth | 5.5 cm |
| Length | 15 cm |
| Height | 5.5 cm |
| Breadth | 15 cm |
| Environmental label | FSC |
| Shape | square |
| Main color | green |
| Range | GUSTO |
| Sales argument | BPA Free Eco Friendly Stackable |
| Secondary materials | melamine |
| Terms of use | dishwasher safe |
| Model Title | Square green bamboo fibre bowl, Gusto, Ekobo |
| Weight | 0.2 kg |
| Thickness | 3.5 mm |
| Finish | matt |
| Colour application technique | mass-coloured |
| Chipping guarantee | Without warranty |
| With lid ? | Without cover |
| With handle(s) ? | Without handle |
| With wing ? | Without wing |
Specific References
| EAN13 | 3760133709337 |
|---|