Description
Our Coral Blue Abstract Plate 10″ offers a unique design to each plate, with unique edges, icy white/blue color schemes, and a finished texture that evokes the touch of a seashell when being handled and plated with.
Home / Products /
QAR 60.27
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Our Coral Blue Abstract Plate 10″ offers a unique design to each plate, with unique edges, icy white/blue color schemes, and a finished texture that evokes the touch of a seashell when being handled and plated with.
Data sheet
| Length | 25 cm |
|---|---|
| Height | 2.6 cm |
| Breadth | 17.8 cm |
| Customer packaging | 1 pièces |
| Main strength 1 | Dishwasher Safe |
| Main strength 2 | Microwave Safe |
| Main color | blue |
| Main material | porcelain |
| Weight | 0.64 kg |
| Color shade | coral |