Description
Stainless steel sauce boat.
Home / Products /
QAR 60.48
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Stainless steel sauce boat.
Data sheet
| Level | 30 cl |
|---|---|
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
| Diameter | 9.9 cm |
| Height | 9.2 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Shape | oval |
| Main strength 1 | Highly durable, unbreakable product. |
| Main strength 2 | Timeless design |
| Main material | stainless steel |
| Terms of use | dishwasher safe |
| Weight | 161 g |
| Finish | high-shine polish |
| Chipping guarantee | Without warranty |
| With lid ? | Without cover |
| With handle(s) ? | With handle |
| With wing ? | Without wing |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 3660020012345 |
|---|