Description
Ideal for pouring a liquid into a container with small opening.
Home / Products /
QAR 17.89
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Ideal for pouring a liquid into a container with small opening.
Data sheet
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
|---|---|
| Diameter | 14 cm |
| Height | 14 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Shape | cone-shaped |
| Main strength 1 | Lightweight. |
| Main strength 2 | Easy to clean. |
| Main color | white |
| Main material | plastic |
| Detail of main material | polypropylene (pp) |
| Sales argument | Made in France |
| Weight | 200 g |
| Pricing Strategy | BEST |
Specific References
| EAN13 | 3660918017926 |
|---|