Description
Stainless steel wine or Champagne bucket. Mirror polished outside / satin finish inside. Without handles.
Home / Products /
QAR 134.40
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Stainless steel wine or Champagne bucket. Mirror polished outside / satin finish inside. Without handles.
Data sheet
| Level | 4 L |
|---|---|
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
| Diameter | 20.5 cm |
| Height | 21 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Main strength 1 | 18/10 stainless steel |
| Main strength 2 | Compact |
| Main material | stainless steel |
| Range | HYPINOX |
| Sales argument | Customizable |
| Terms of use | dishwasher safe |
| Weight | 510 g |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 3660020037935 |
|---|