Description
Stackable bowl for space-saving and optimised storage.
Home / Products /
QAR 4.91
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Stackable bowl for space-saving and optimised storage.
Data sheet
| Level | 3.5 cl |
|---|---|
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
| Diameter | 6 cm |
| Height | 2.8 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Shape | round |
| Main strength 1 | Stackable |
| Main strength 2 | For presenting sauces or condiments. |
| Main color | transparent |
| Main material | glass |
| Terms of use | dishwasher safe |
| Weight | 47 g |
| Finish | high shine |
| Chipping guarantee | Without warranty |
| With lid ? | Without cover |
| With handle(s) ? | Without handle |
| With wing ? | Without wing |
Specific References
| EAN13 | 026102168066 |
|---|