Description
Digital. Timer and stopwatch 19 hrs – 59 min. 80 dB sound. Magnetic. Counter-top use.
Home / Products /
QAR 83.58
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Digital. Timer and stopwatch 19 hrs – 59 min. 80 dB sound. Magnetic. Counter-top use.
Data sheet
| Length | 7 cm |
|---|---|
| Breadth | 7 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Main strength 1 | Magnetic sand therefore easy to position |
| Main strength 2 | Easy reading |
| Main material | plastic |
| Power supply | batteries |
| Weight | 74 g |
| Type of thermometer | timer |
| Supplied with calibration certificate | without calibration |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 3526570002604 |
|---|