Description
Stemmed dessert bowl. Angled edges for a dazzling dessert.
Home / Products /
Stemmed dessert bowl. Angled edges for a dazzling dessert.
Data sheet
| Level | 20 cl |
|---|---|
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
| Diameter | 10.3 cm |
| Height | 7.9 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Shape | round |
| Main strength 1 | Moulded glass. |
| Main strength 2 | Very wide base. |
| Main color | transparent |
| Main material | glass |
| Range | CYCLADE |
| Terms of use | dishwasher safe |
| Weight | 234 g |
| Finish | high shine |
| Chipping guarantee | Without warranty |
| With lid ? | Without cover |
| With handle(s) ? | Without handle |
| With wing ? | Without wing |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 026102831830 |
|---|