Description
Glass pot with spoon with a magnetic silicon-covered handle, screw-on lid to keep the flavours in,
Home / Products /
QAR 127.05
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Glass pot with spoon with a magnetic silicon-covered handle, screw-on lid to keep the flavours in,
Data sheet
| Level | 220 cl |
|---|---|
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
| Diameter | 20 cm |
| Height | 18 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Shape | round |
| Main strength 1 | Spoon with a magnetic handle |
| Main strength 2 | Screw-on lid to keep the flavours in, |
| Main color | transparent |
| Main material | glass |
| Secondary materials | stainless steel |
| Weight | 1416 g |
| Chipping guarantee | Without warranty |
| With lid ? | With cover |
| With handle(s) ? | Without handle |
| With wing ? | Without wing |
| Pricing Strategy | BEST |
Specific References
| EAN13 | 4004133006362 |
|---|