Description
Electric hot-dog maker with 4 heated spikes. Stainless steel. Glass cylinder: D200mm, height: 240mm. Temperature adjustable from 40°C to 100°C.
Home / Products /
QAR 2,215.50
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Electric hot-dog maker with 4 heated spikes. Stainless steel. Glass cylinder: D200mm, height: 240mm. Temperature adjustable from 40°C to 100°C.
Data sheet
| Capacity | 120 pièces |
|---|---|
| Certifications, Standards, Procedures | CE Food Contact |
| Depth | 28.5 cm |
| Length | 50 cm |
| Height | 39 mm |
| Environmental label | not applicable |
| Main strength 1 | 100% stainless steel construction. |
| Main strength 2 | Robust. |
| Main material | steel |
| Model | A120408 |
| Power | 960 W |
| Power supply | 230V |
| Secondary materials | glass |
| Type of cooking | electric |
| Weight | 7.6 kg |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 4015613443065 |
|---|