Description
Ideal for cooking ham, foie gras, etc.
Home / Products /
QAR 53.45
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Ideal for cooking ham, foie gras, etc.
Data sheet
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
|---|---|
| Length | 26 cm |
| Height | 1 cm |
| Breadth | 1 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Main strength 1 | Good temperature legibility. |
| Main strength 2 | Easy to clean. |
| Main material | plastic |
| Power supply | batteries |
| Weight | 0.5 kg |
| Type of thermometer | cooking |
| Supplied with calibration certificate | without calibration |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 3355109402628 |
|---|