Description
This mini soup tureen is perfect for presenting your tapas, appetisers, sauces or desserts.
Home / Products /
QAR 13.65
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
This mini soup tureen is perfect for presenting your tapas, appetisers, sauces or desserts.
Data sheet
| Level | 6 cl |
|---|---|
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
| Diameter | 5.5 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Shape | round |
| Main strength 1 | Durable |
| Main strength 2 | Suitable for everyday use |
| Main color | white |
| Main material | porcelain |
| Range | BISTRONOME |
| Sales argument | Customizable |
| Terms of use | dishwasher safe |
| Type of cooking | microwave |
| Weight | 71 g |
| Finish | high shine |
| Chipping guarantee | Without warranty |
| With lid ? | Without cover |
| With handle(s) ? | Without handle |
| With wing ? | Without wing |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 3660020002094 |
|---|