Description
Chalice dessert bowl in stainless steel.
Home / Products /
Chalice dessert bowl in stainless steel.
Data sheet
| Level | 25 cl |
|---|---|
| Certifications, Standards, Procedures | Food Contact |
| Diameter | 10 cm |
| Height | 9.5 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Shape | round |
| Main strength 1 | Highly durable, unbreakable product. |
| Main strength 2 | Timeless design |
| Main material | stainless steel |
| Terms of use | dishwasher safe |
| Weight | 171 g |
| Finish | high-shine polish |
| Chipping guarantee | Without warranty |
| With lid ? | Without cover |
| With handle(s) ? | Without handle |
| With wing ? | Without wing |
| Pricing Strategy | BETTER |
Specific References
| EAN13 | 3660020038000 |
|---|