Description
Very resistant and very stable L-shaped slate in black acrylic. Matte finish on the front; gloss finish on the back. Can be written on with a chalk marker. Wipe-clean with water. Wipe-clean with a wet sponge.
Home / Products /
QAR 142.80
We are here to support you
Get it delivered in 48-72 hours
7 days easy returns & refund
Very resistant and very stable L-shaped slate in black acrylic. Matte finish on the front; gloss finish on the back. Can be written on with a chalk marker. Wipe-clean with water. Wipe-clean with a wet sponge.
Data sheet
| Depth | 8.5 cm |
|---|---|
| Height | 21.5 cm |
| Breadth | 15 cm |
| Environmental label | not applicable |
| Customer packaging | 3 pièces |
| Shape | rectangular |
| Main strength 1 | Simple and original shape |
| Main strength 2 | Very durable |
| Main color | black |
| Main material | slate |
| Weight | 0.34 kg |
| Pricing Strategy | BEST |
Specific References
| EAN13 | 8718226499745 |
|---|